İyi Bir Klarnet Nasıl Olmalıdır?

İyi bir klarnet nasıl olmalıdır ?


 klarneti elinize alıp bir kaç yöntemle bunu anlayan bilirsiniz. 

Öncelikle klarneti elinize alıp tutun ve tuşlarını kontrol edin tuşları ne sert olmalı nede yumuşak aksan tam ayarında çalısmalı.

sonra klarnetin tuşlarının içinde beyaz süngerimsi yapı vardır (güderi) onlarda her hangi bir yıpranma var mı onlara bakılır. 

En önemlilerden birisi de klarnet hava kaçırması üflediğiniz zaman ses bozuk çıkıyor tam istediğiniz frekansı üfleyemiyorsanız bu sorun ile baş başa kalabilirsiniz bunun için klarnetin alt perdesini üst perdesini barilini çıkarıp bütün delikleri kapatıp üstünden hava üfleyip geri içine çekmektir hem bu sayede klarnetinizin yavlarinida kontrol 
 Etmiş olursunuz hemde klarnetin hava kaçırıp kaçırmadığını anlarsınız. Klarnet icrasında profesyonel değilseniz bu sekse bakabilirsiniz ama klarnet hocaları üstatları bunun yani sıra klarnetimle alıp çalıp tonunu test edip alırlar karar verirler. Ancak yanınızda böyle birisi yoksa diğer bahsettiğim şekillerde karar verebilirsiniz.

Etiketler : klarnet,klarnet hane,klarnet nasıl olur?
Etiketler:

Yazar

Klarnet Hane 2015 yılında kurulan ilk Klarnet Platformudur. Sizlere Klarnet'e dair her türlü bilgiye ulaşmanızı amaçlamaktadır. Yorumlarınızı bizlere aşşağıdan iletebilirsiniz.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder