Sol Klarnet Sibemol Klarnet Bilgiler..


Klarnet Kursu Klarnet Eğitimi 

Ankara da Klarnet Eğitimi İçin Tıklayınız.

Klarnet kursu genelde haftada birer saat olmak üzere ayda 4 ders şeklinde olmaktadir. Bu sayı 6 veya 8 de duruma göre değişebilir. Ancak bir gün içinde 2 saat peşpeşe almanızı tavsiye etmeyiz. Bu eğitmenin verimini düşürür sizinde alginizda düşüşe neden olacaktır. Haftada 2 saat alacaklar içinde 3 gün gibi bir süre zarfı idealdir çünkü diğer öğrenilen bilgiler oturmalidir. Klarnette tam olarak ogrenemediginiz dersleri pekiştirmek için gereklidir. Pes peşe alınan derslerde tam oturmadan bir sonraki derse geçirilirse bir çok aksaklıklar çıkacaktır.

Klarnet Kursu Nasıl Olmalıdır 
Klarnet ogrenmenizde sizlere yardımcı olacak değerli klarnet egitimlerinin bir çok farklı teknik ve nitelikte eğitim vermektedirler. Genel Anlam da 

-Nota öğreterek nota üzerinden eğitim vermek

-Klarnet nota yerlerini gösterip çalım tekniklerine ağırlık vermek.

Bu iki şekilde eğitim sistemi işlemektedir. Bu biraz da sizin hangi yönde ilerlemenizle alakalıdır. Ancak klarnet icra teknikleriyle klarneti öğrenmek kanımca daha etkilidir. Notayı peşi sıra kendiniz de çalışarak ogrenebilirsiniz. Klarnet çalım tekniklerinde ağırlık olarak makam koma parmak hızlandırma gibi temel eğitimler olmaktadir.31

Klarnet Eğitimi Nekadar Sürer 
Klarnet Çalmak Nekadar Sürer ?

Klarnet öğrenmek tamamen sizde biten birşeydir. Şunu unutmayınız klarnet hocanız size yolu gösterir ve nasıl gideceginizi gösterir gerisi size kalmış ister emekliyerek ister yürüyerek isterseniz de koşarak gidersiniz. Buda klarnetnizle geçirdiğiniz vakit etutleri doğru yapmak, bol bol klarnet dinlemek ve yetenekle alakalı bir konudur. Bu demek degildir ki klarnete yeteneğim yok calamam diye bir düşünceniz olmasın. Yetenek işin %10 çalışmak ve azim %90 oluşturmaktadır. Bunun için klarnet egitiminiz için belirli bir süre veremeyiz. Bu sizin de kendinizi nerede goreceginizle alakalıdır.


Online Klarnet Eğitimi Olurmu ?
Online şekilde klarnet eğitimi veren birçok eğitmen dostlarımız vardır. Bu mevzuda on yargilariniz gayet normaldir ancak bu işi gerçekten layıkıyla yapan çok değerli hocalarımız mevcuttur. Bire birden farksız olarak fiber internet ile gayet verimli eğitim verip kısa sürede çok iyi başarı yakalayan öğrenciler vardır. Klarnet egitmeninizi iyi seçtikten sonra ister online ister birebir hiçbir şekilde fark etmeyecektir.


Klarnet Dersi 1-1 mi olur? 

Üflemeli çalgıların birçoğunda eğitim birebir olmalıdır. Bunun başında da klarnet gelir. Klarnet kursun da özel bir ilgi alaka isteyen ensturmandır. Çıkardığınız sesleri hocanız rahat duymalı ve sizin hatalarınızı duzeltmelidir. 


Ankara da Klarnet Kursu İçin Tıklayınız

Etiketler:

Yazar

Klarnet Hane 2015 yılında kurulan ilk Klarnet Platformudur. Sizlere Klarnet'e dair her türlü bilgiye ulaşmanızı amaçlamaktadır. Yorumlarınızı bizlere aşşağıdan iletebilirsiniz.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder