Klarnet Fiyatları

Klarnet Fiyatları 


Bu yazımızda sizlere Klarnet Fiyatları hakkında bahsedeceğiz. 


Klarnet fiyatları çok geniş kapsamlı bir husustur. Almak istediğiniz klarnetin türüne göre ( Sol Klarnet - Sibemol Klarnet ) değişmektedir. Döviz kurlarına göre klarnet fiyatları anlık olarak değişmektedir. Bir çok klarnet yurt dışından ithal olarak gelmektedir. Türkiye de yerli üretim yapan bir çok klarnet imalatçısı vardır.
Klarnet Fiyatları sol klarnet
Klarnet Fiyatları

Klarnetin yapıldığı malzeme
 ( Bakalit - Derlin - Abonoz Ağacı - Gül Ağacı...) Klarnetin klavye sistemi, klavyesinin kaplandığı malzeme ve markanın popülaritesinin getirdiği fiyat farkları mevcuttur. 
En iyi klarnet şu markadır yahut en pahalı klarnet en iyisidir gibi bir algı oldukça yanlıştır. Değişik ağaç cinslerinden üretilen klarnetler ağacın kalitesine kuruma süresine göre değişmektedir. El işçiliği ile üretilen klarnet ile fabrikasyon üretimi arasında da fiyat farkları mevcuttur. Türkiye'de ki klarnet pazarının büyük bir çoğunluğunu ithal klarnetler oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye'de üretilmekte olup dünya çapında nam yapmış bir çok klarnet üreticimiz vardı.
 ( Akıneri Klarnetleri - Ahmet Özdemir Klarnetleri - Samur Klarnetleri...) Yerli üreticilerimizden bazılarıdır.Klarnet Fiyatı
Klarnet Fiyatları

Şu da bir gerçektir Klarnet Hane Ekibi Olarak Tavsiyemiz; yerli ensturman kullanmakır. Herhangi bir sorunda daha rahat çözüm bulmak, yerli sermayeye katkıda bulunmak ve Türkiye'deki müzik sektörüne katkıda bulunmak anlamına gelmektedir. Dünyada büyük bir kitlenin kullandığı klarnetler belli başlı yabancı markalı klarnetlerdir. Herkes bunu kullanıyor bende kullanıyım diye bir yaklaşım oldukça yanlıştır. Belli başlı markalar satışını arttırdıkça kalite oranı ve işçilikteki özenini düşmekte. Hızlı bir şekilde üretim ve dünya geneli dağıtım algısındaki firmalar ürettikleri klarnetleri kontrol etmeden piyasaya sürmekteler. Bu olay üretilen klarnetlerde delik büyüklerinin tam olmaması akord problemlerinin olması gibi birçok sorun teşkil etmekte.


Yeni klarnet almak isteyenler genellikle internette bir fiyat araştırması yapmakta ve aynı markanın aynı model klarnetini çok farklı fiyatlarda görmekte ve en uygun bulduğu internet sitesinden yada dükkandan almakta. Burdaki en büyük hata aynı klarnet diye düşünüp almaktır, oysa klarnet denenerek alınan bir ensturman. Satıcı firmaların çoğu elindeki klarnetler seçilerek alındıktan sonra elinde kalan klarnetleri fiyatını assagiya çekerek yeni başlan insanları etkileyerek elinden çıkarma yoluna gidiyor. Klarnet almadan önce bu konulara oldukça dikkat edilmeli. Mümkün olduğunca yerli ürün talep etmelidir.


Çin menşei olan klarnetler; Fiyatları oldukça ucuz olup malzeme kalitesi minimum tutularak üretilen çok Nadir'inde akordu tam tutan klarnetlerdir. Klarnet çalmaya yeni heveslenen birisi en uygunundan alayım bi bakıyım öğrenirsem iyisini alırım düşüncesi hakimdir. Oysa iyi bir ensturman iyi bir eğitmen azimli bir ruh bu işin en önemli faktörüdür. Mümkün olduğunca imkanınız el verdiğince en iyisini bulup almaya çalışmalısınız. Çin malı klarnetler çok çabuk deforme olduğu gibi hareketli parçalarda yay krilmaları, güderi düşmesi klarnetten hava kacirma, parmakların klavye akşamında rahat edememesi en başlı problemlerdir.Soru ve Görüşlerinizi Yorum Olarak bildirebilirsiniz.
Etiketler:

Yazar

Klarnet Hane 2015 yılında kurulan ilk Klarnet Platformudur. Sizlere Klarnet'e dair her türlü bilgiye ulaşmanızı amaçlamaktadır. Yorumlarınızı bizlere aşşağıdan iletebilirsiniz.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder