Klarnet Kalağı Ne İşe Yarar ?

Klarnet Kalak Ne İşe Yarar?


Klarnet Kalağı

Klarnet kalak halkımızın tabiriyle ağzıyla ot yığını anlamı taşımaktadır. Ama müzikal terim olarak baktığımızda klarnetin uç kısmına takılan bir ekipmandır.

Klarnet kalak nedir?

Klarnet kalak yukarıda da belirtiğimiz gibi klarnetin uç kısmına takılan klarnet ekipmanıdır. Bu ekipmanın temel amacı 2.oktav sonrasında sesleri ayarlamak ve toplamaktır. Klarnet'e ciddi anlamda bir ses düzeni sağlar. Bu sebepten dolayı klarnette kalak sık kullanılan bir parçadır. Bu parça mutlaka klarnet ile birlikte satılır veya sonradan da alınabilir. Klarnetin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Başka bir kalağı kendi enstrümanınız da kullanarak ses ve ton farkını anlayabilirsiniz. Genellikle orta ve ileri seviye kullanıcılara hitap eden bir parçadır.

Kalağı kullanmasak ne olur?

Aslında bu ekipmanı değiştirerek kullanmak profesyonel sesi yakalamak içindir. Normalde değişim yapılmadan ve kullanım yapılmadan da klarnet çalabilirsiniz. Nasıl kemanda köprü üzerine mandal takılarak ses daha farklı tonda toplanıyorsa klarnet üzerinde kalak da benzer görevi görmektedir. Kalak olmadan da klarnetten ses çıkmaktadır.


Kalak ile konumuz bu kadardır, bir daha ki konumuz için bizi takipte kalın.Soru ve Görüşlerinizi Yorum Bölümden Sorabilirsiniz.Sosyal Medya'dan Bizi Takip Etmeyi Unutmayın Bilgisiz Kalmayın 

Etiketler:

Yazar

Klarnet Hane 2015 yılında kurulan ilk Klarnet Platformudur. Sizlere Klarnet'e dair her türlü bilgiye ulaşmanızı amaçlamaktadır. Yorumlarınızı bizlere aşşağıdan iletebilirsiniz.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder