Klarnet Genel

Klarnet Nasıl Birleştirilir ?

Klarnet Parçaları Nasıl Birleştirilir ?

Klarnet Parçaları Nasıl Birleştirilir ? 


Klarnet parçalarının nasıl birleştirilir ? Klarnet parçaları nasıl takılır ? Klarnet parçalarını monte etme işlemi nasıl gerçekleştiriliyor ? Sorularınızın cevabını sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Aklınıza takılan noktaları veya eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Klarneti Birleştirmeye Başlayalım;

Klarnet bir çok parçalardan oluşan bir enstrümandır. Klarneti size çanta içinde parçalar halinde vereceklerdir. Bu parçaları düzgün bir şekilde bir araya getirmek oldukça önemlidir bunun için acele etmeden nazikçe hareket edilmelidir. Klarneti bir araya getirirken ciddi zararlar verebilirsiniz.

Klarnetin içinden çıkan mantar yağı birleştirme işleminde klarnetin mantarlarının zarar görmemesi ve rahat birleştirme olanağı sunar. Mantar yağı olarak vazalin de kullanmak mümkündür. 

Yukarıda ki şekilde gösterildiği gibi klarnet 5 parçadan oluşmakta bunlar;

1- Klarnet'in kalak kısmı, klarnetin en alt parçasını oluşturmakta.

2- Klarnet'in alt gövdesi. Bu kısım klarnetin kalak kısmı ile birleşen bölümüdür. Bir tarafı mantarlı diğer tarafında mantar bulunmamaktadır.

3- Klarnet'in üst gövdesidir. Her iki ucunda da mantar bulunmaktadır.

4- Parça ise Klarnet'in Baril adı verilen parçasıdır.

5- Parça ise Klarnet'in bekidir. Bek kısmı klarnetin en üst parçasıdır. Klarnetin üflendiği yerdir. Klarnet bekine klarnet kamışı klarnet bileziği ile tutturulur.

1- Klarnet'in  Alt ve Üst Gövdelerini Birleştirelim;

2- Alt Gövde İle Kalak Birleştirme

3- Üst Gövde İle Barili Birleştirme

4- Klarnet Beki İle Barili'nin Birleştirilmesi

5- Klarnet Bekine Kamış İle Bileziğin Takılması

Aşağıdaki video sibemol klarnete aittir ancak sol klarneti birleştirirken yada sibemol klarneti birleştirirken bir fark yoktur.

                            

 

 

    İlk yorum yapan sen ol!
Sende yorum yapmak için giriş yap!